Emma Egg

Jako "Emma Eggs" označujeme drahé kameny ve tvaru vajíčka s matným hrubým povrchem a vyleštěnou ploškou (nábrusem). Nejčastějšími druhy ema egg jsou kameny typické pro Brazílii - křišťálové, růženínové a ametystové.

Emma eggs z křišťálu, růženínu a ametystu

Původně se jednalo o přirozeně tromlované čiré říční kameny z Brazílie. Kameny nálezcům připomínaly vejce pštrosa (emu), portugalsky "ovo de ema" = angl. "ema egg" (pozn. v Brazílii žije pštros nandu pampový). Následným vyleštěním okénka do matné kůry se odhalila krása uvnitř kamene. Kameny se dobře prodávaly, ale postupně začaly docházet přírodně (řekou omleté) kameny a prodejci začali tento přírodní proces napodobovat. V současné době je naprostá většina ema eggs opracována strojově.

ema egg z labradoritu

Na foto: "Emma Eggs" z madagaskarského labradoritu

Současná nabídka zahrnuje celou škálu polodrahokamů z různých koutů světa. Běžně se jako "ema eggs" prodávají kameny např. z Madagaskaru nebo Číny.

Jiné vysvětlení původu názvu "ema eggs", je spojeno s příběhem o dívce jménem Ema, která utonula v řece a na její počest byly kameny pojmenovány. Dalším vysvětlením je prosté konstatování, že kameny pocházejí z řeky Ema v jižní Brazílii.

Emma eggs jsou přisuzovány léčivé účinky. Pomáhají a doprovázejí při meditacích, nebo se používají jako věštecké kameny. Při pohledu do "okna" údajně uvidíte svou budoucnost nebo získáte vhled do přítomnosti.

ema-egg-jaspis-polychrom

Na foto: Jaspis polychrom ve tvaru ema egg

Naše nabídka v kategorii "Emma eggs"