Citrín - kámen osobního rozvoje

Citrín je krásný a silný kámen, který pohlcuje a rozptyluje negativní energii. Jeho nazlátlá barva v nás probouzí kreativitu a projasňuje mysl. Citrín je nejen účinným čističem a regenerátorem, ale také uchovává sluneční energii, která zvyšuje naše tvůrčí schopnosti a podporuje duševní vědomí.

Naše nabídka citrínu.

Citrín drúza a západ slunce nad mořem.

"Citrín funguje jako účinný čistič a regenerátor, předává nám teplo a energii slunce. Zvyšuje naše tvůrčí schopnosti."

Přisuzované účinky a vlastnosti citrínu

  • Posiluje individualitu a zvyšuje motivaci.
  • Podněcuje tvůrčí schopnosti.
  • Podporuje sebevyjádření.
  • Snižuje přecitlivělost vůči okolí.
  • Pomáhá rozvíjet pozitivní postoje.
  • Nahlížení optimisticky do budoucnosti.
  • Posiluje koncentraci a dodává mysli nové síly.
  • Překonává strach z odpovědnosti.
  • Funguje jako systém včasného varování.
  • Ochráňuje naši auru a čistí čakry.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Krystaly citrínu - drúza a v pozadí aura

Citrín je také známý svou schopností zabraňovat workoholismu, stresu, nadměrnému utrácení, riskování a závislosti na hazardu.

Citrín a hojnost

Citrín podle esoterických příruček přitahuje do našeho života přátelství a také peníze. Obnovuje naši víru, že se nám v životě podaří zrealizovat své sny. Může být moudrým průvodcem při praktickém zacházení s penězi, což ho činí vhodným pro každého, kdo začíná s podnikáním.

"Citrín je kamenem blahobytu a přináší radost, potěšení, bohatství, hojnost a prosperitu."

Pravý tromlovaný citrín na pozadí nebe. 

Citrín a osobní rozvoj

Citrín je prý kamenem, který nám pomáhá rozvíjet pozitivní postoje a nahlížet optimisticky do budoucnosti. Pomáhá překonat strach z odpovědnosti a zastavuje projevy vzteku. Pomáhá urovnat spory v rodině nebo skupině. Díky citrínu se můžeme naučit se přijímat takoví, jací jsme, a získát tím sebedůvěru.

Upozorňujeme, že údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu.

Cotrín a kameny zvěrokruhu

Citrín a znamení zvěrokruhu

Citrín je vhodný pro narezené ve znamení zvěrokruhu: Beran, Býk, Blíženci, Lev

Očista a nabíjení

Citrín je jeden z mála krystalů, které nepotřebují očištění. Nabíjí se velmi krátce cca 5 min. na přímém slunci. Citrín nikdy nevystavujete dlouhodobě slunečnímu (UV) záření, hrozí jeho vyblednutí.

Citrín ve sluneční záři uprostřed lesa

Citrín v mineralogii

Citrín je žlutá varieta křemene vyskytující se v celé šíři odstínů žluté až oranžové barvy. Ze všech odrůd křemene je citrín nejdražší a v přírodě se vyskytuje velmi vzácně. Pro většinu komerčně prodávaných citrínů, zejména drúz, využívá žíhání ametystu jako jeho levného zdroje. Skutečnost, že se jedná o pálený ametyst nebo záhnědu, by měla být prodejcem uvedena. Více informací v Atlasu kamenů: Citrín, žlutý křemen

Citrínová drůza na pozadí skály a stromy

Obecně platí, že čím větší je sytost žlutých a oranžových tónů, tím je citrín kvalitnější.

Naše nabídka citrínu.