Lapis lazuli - kámen přátelství a pravdy

Lapis lazuli provází lidstvo od pradávna. Byl uctíván v mnoha kulturách po celém světě a již ve starověkém Egyptě byl považován za posvátný kámen, který symbolizoval nekonečnou energii noční oblohy a hvězd. Kámen vyjadřuje přátelství, harmonii a moudrost.

Naše nabídka lapisu lazuli.

Modrý lapis lazuli na pozadí mraků

Seznam účinků a vlastností lapisu lazuli

  • Má schopnost posilovat vztahy a harmonii.
  • Stimuluje objektivitu, jasnost a uvědomění.
  • Poskytuje duchovní ochranu a očistu.
  • Pomáhá podporovat poctivost a klid mysli.
  • Je nazýván kamenem přátelství a pravdy.
  • Umožňuje nám navázat kontakt s vyššími sférami.
  • Pomáhá budovat přátelské vztahy a odstraňuje negativní vlivy.
  • Jeho energie přináší klid, působí proti depresi a rychle odstraňuje stres.
  • Umožňuje dosáhnout hlubokého klidu a míru

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu. Drahé kameny by měly být chápány jako doplněk klasické léčby. V případě onemocnění vždy vyhledejte odbornou lékařskou radu.

Lapis lazuli leštěný kámen a duha

Význam lapisu lazuli v esoterice

Lapis lazuli se vyznačuje svou typickou modrou barvou, která navozuje pocity harmonie a klidu. Lapis má z pohledu esoteriky velmi silnou schopnost odstraňovat stres a navozovat pocit naprostého klidu a míru. Jeho energie prý podporuje komunikaci, přátelství, a zvyšuje sebevědomí.

Mnoho lidí považuje lapis lazuli za povznášející duchovní kámen vhodný pro meditace.

Lapis lazuli také pomáhá budovat přátelské vztahy a odstraňuje negativní vlivy. Harmonizuje mezilidské vztahy a pozitivně působí na náš verbální projev, proto se mu někdy říká kámen slova.

Lapis lazuli a zvěrokruh

Znamení zvěrokruhu a lapis lazuli

Lapis lazuli je vhodný pro znamení zvěrokruhu: Býk, Panna, Střelec, Kozoroh a Ryby.

Je považován za jeden z nejvýznamnějších kamenů těchto znamení. Věří se, že lapis lazuli jim posiluje pozitivní vlastnosti a pomáhá nalézt životní smysl a celkově dosáhnout harmonie a rovnováhy.

Lapis lazuli omývaný mořem

Čištění a nabíjení

Lapis lazuli je kámen, který je často využíván při různých duchovních a léčebných praktikách. Může být nošen jako šperk nebo použit při meditacích a léčebných sezeních. Pro maximální účinek je důležité jej správně očistit a nabít. Lapis lazuli se doporučuje čistit pod proudem studené vody a nabíjet na slunečním světle nebo na křišťálu. Obsahuje-li váš lapis lazuli větší množství pyritu, potom doporučujeme se vyhnout omývání lapisu vodou a zvolit cestu očištění kouřem očistných bylin.

Kámen lapis lazuli v přírodě u vodopádu

Drahý kámen lapis lazuli

Jako drahý kámen je lapis lazuli znám již několik tisíciletí. Z nalezišť v Afghánistánu, kde se těží více jak 6000 let jej dováželi už Egypťané. Sloužil k výrobě amuletů, sošek a vyskytuje se i na zlaté posmrtné masce Tutanchamona. Pro svou intenzivní modrou barvu je nadále velmi ceněným a vyhledávaným drahým kamenem. Lapis není samostatným minerálem, jedná se o přeměněnou horninou složenou především z modrého lazuritu, bílého kalcitu a zlatavého pyritu. Více informací naleznete v článku: Lapis lazuli, královsky modrý kámen

Naše nabídka lapisu lazuli.