Andělské kameny

Tři druhy drahých kamenů, které se označují jako "andělské" - angelit, celestin a serafinit. Angelit pochází z řeckého "angelos" což znamená "posel" neboli anděl a odkazuje na "andělsky" modrou barvu minerálu. Celestin je z latinského "coeli" = nebesa, odkazující "nebesky" modrou barvu. Serafinit je pojmenovaný podle podobnosti stříbřitých krystalů s perutěmi andělů (serafů).

Andělské kameny

Na foto: Koláž serafinitových andělů na pozadí s celestinem. Originální fotografie použité v koláži jsou níže u jednotlivých minerálů.

Angelit

Angelit je výjimečným kamenem pro duchovní průvodce a léčitele. Tento tišící kámen přináší klid a mír, podporuje soucit, slitování, smíření. Je silným prostředkem pro duchovní vědomí a spojení se silami vesmíru. Další esoterické účinky a vlastnosti angelitu naleznete v článku: Angelit, kámen přinášející klid a mír.

Angelit je bledě modrá odrůda anhydritu objevená v roce 1987 v Peru. Chemicky se jedná o bezvodý síran vápenatý CaSO4, který je-li vystaven nadměrné vlhkosti změní se zpět na sádru. Tuto změnu můžeme pozorovat na povrchu surových kamenů angelitu. Kámen doporučujeme uchovávat v suchu a nevystavovat nadměrné vlhkosti.

angelit-surovy-kamen

Na foto: surový angelit s povlaky sádry na povrchu.

Celestin

Celestin je chemicky síran strontnatý (SrSO4). Má světlemodrou, téměř průhlednou barvu a skelný lesk. Na trhu se nejčastěji objevují krystalované geody z Madagaskaru.

Energie celestinu prý napomáhá zklidnit myšlenky, konejšit obavy a zvyšovat plynulost komunikace. Dále se uvádí, že pomáhá analyzovat složité myšlenky a přináší hlubší porozumění. Více o přisuzovaných účincích a vlastnostech celestinu v článku: Celestin - kámen nebes a duchovní růstu

andelsky-celestin-madagaskar

Na foto: drúza celestinu z Madagaskaru o velikosti 7 cm.

Serafinit

Serafinit je olivově zelená odrůda klinochloru se stříbřitým odleskem slíd. Jediná známá lokalita serafinitu na světě se nachází nedaleko města Železnogorsk na Sibiři v Rusku.

Serafinit je známý svým spojením s andělskou říší. V meditaci a emocionálním léčení může přinést klid, harmonii a propojení s vyššími duchovními rovinami. Více informací o jeho esoterických účincích naleznete v článku: Serafinit - kámen duchovního osvícení

serafinit-platek-andelsky-kamen

Na foto: leštěný plátek serafinitu o rozměrech: 8,0 x 5,5 x 0,5 cm z Irkutské oblasti (Koršunovskoje) v Rusku. 

Andělská aura

Termín, který se u drahých kamenů používá ve spojení s anděly, je "andělská aura", též aqua aura. Jedná se o "průsvitné" duhové odlesky s ocelově modrým nádechem. Tento efekt (iridescence) vytváří tenká vrstvička křemíku (nebo vzácného kovu) nanesená na povrch kamene. Takto upravené kameny mohou časem o odlesk přijít otěrem. "Aura" kameny též nedoporučujeme omývat v solných roztocích ani jiných chemikáliích.

 andelska-aqua-aura-tromlovaný-kamen

Na foto: tromlované kameny křišťálu o velikosti 2- 3 cm s efektem andělské aury.

Andělé z křišťálu a jiných minerálů

Nejčastější drahý kámen pro výrobu figurek andělů je bezesporu křišťál. Je to dáno "čistotou kamene" a použitím v esoterice, kde je křišťál brán jako vysoce univerzální kámen doplňující všechny ostatní. Zastoupeny jsou ale všemožné druhy drahých kamenů od achátu až po záhnědu. Sošky andělů jsou natolik oblíbené, že je-li kámen vhodný k výrobě sošek, je z něj anděl jistě vytvořen. Poptávka po figurkách ochranných andělů je vysoká a trh je většinou dobře zásoben zejména z Brazílie.

Andělé z křišťálu o velikosti 5,5cm na ruce.

Na foto: sošky andělů z křišťálu o velikosti 5,5 cm původem z Brazílie.